UDK1989

02 Ağustos 2012 / Aladağlar Yaz Faaliyeti

Tarih: 02 Ağustos 2012
Faaliyet Yeri: Niğde-Aladağlar
Ekip: Barış Murat BİLCAN (L),Sevil DURUSOY, Kübra Özalsancak,  Ozan GÜLAY, Gamze Sayın
Kamp Yeri: Aladağlar Kuzey Bölgesi Oba Yeri


2 ağustos: Niğde İnan’dan önceden aldığımız biletlerimizle (60tl) saat 19.00’da yola çıktık.

3ağustos: Sabah indikten sonra ramazan dolayısıyla açık market bulmak için dolaştık ve bir açık tekel bayi bulduk ve taze ekmek ve pet şişe ihtiyacımızı karşılayacak sularımızı aldık. 7’deki Çamardı otobüsüne bindik ve daha önceden planladığımız gibi Salim abiyle Demirkazı köprüsünde buluştuk ve  Salim abi: (0536k 365 6541) bizi cipiyle Arpalık’a kadar bıraktı. Arpalık’tan başlayan kamp yürüyüşümüz 12.30 gibi son buldu ve Oba Yerine vardık. Ağustos ayında su sorunmuş onu gördük kamp yerine vardığımızda. Kampın çevresindeki pınar kurumuş, bir birikintiden aldığımız suyu kaynatarak kullandık ilk gün.

4 Ağustos: Barış,Sevil ve Kübra BDK Kuzeybatı rotasını tırmanmaya gittiler. Bende bu esnada küçük bir akıntı buldum pınarda ve buradaki suyu kullanmaya başladık.

6 Ağustos:Kübra ,Sevil ,Barış ve ben  KDK Batı yüzü çıktık.

7 Ağustos:Barış ve ben Beşparmak Kuzeybatı duvarını çıktık. Bugün Sevil ve Kübra bayram nedeniyle kamptan ayrıldılar.

8 Ağustos: Mezunlarımızdan Gamze bugün bize katıldı.

9 Ağustos: Barış ve Gamze Kocasarp-Beşparmak-Cağalınbaşı Traversi ‘ni yaptılar.

10 Ağustos: Bugün de biraz dinlenelim dedik.

11 Ağustos: saat 9da kamptan çıkıldı, cimbar vadisinde inilerek saat 12.20’de Dağ evinin önünde olundu. Fakat Camardı dolmuşlarının dağ evinin önünden geçmemesi dolayısıyla 12 dolmuşunu kaçırdık ve Salim abi’yi bizi Demirkazık Köprüsüne bırakması için rica ettikten  ve(Kooperatif tel no: 0388 711 2083) kooperatifi arayıp yer ayırttıktan sonra 2 dolmuşuna bindik  ve Niğde’ye döndük ve daha önce aldığımız biletlerimizle 18.30’da Bursa’ya dönüşe başladık.