UDK1989

10 Şubat 2017 / Uludağ Miks Tırmanış Faaliyeti

Tarih: 10 Şubat 2017

Hava Durumu: Açık

Adres: Uludağ

Ekip: İsmail Burak Aydın, Serkan Mazlum, Fatih Yakuş, Yunus Emre Özcan, Mizgin Boral, Beril Özçiçek, Hüseyin Burak, Rojda Doğan, Tuğba Gergin, Yiğitcan Ergier

Ulaşım: Teleferik

Konaklama: Çadır

10 Şubat Cuma günü Fatih, Serkan ve Yunus bizden önce Uludağ’a gittiler.İlk gün Latif Osman Çıkıgil rotasını çıkıp Fatih şehre geri dönmüştür.

11 Şubat 09.00’da teleferik önünde buluşup oteller bölgesine kadar teleferik ile çıktık. Yukarıda teleferik istasyonunda alışveriş yapıp kahvaltı ettikten sonra maden telesiyejine gittik.Maden telesiyejinden 11.30’da yürüyüşe başlayarak 13.30’da kamp alanına çanağın hemen altına rüzgar almayan bir bölgeye ulaştık.Biz vardığımızda Serkan ve Yunus rotadalardı.Burak ve Mizgin de Diagonal rotası için yola çıktılar. Yunus ve Serkan rotadan geldikten sonra Darbeci General rotası için tekrar kamptan ayrıldılar.

12 Şubat 05.05’te kamp alanından Küçük Zirve için yürüyüşe başladık.Kapı rotasından geçerek 06.25’te zirveye ulaştık.Yukarıdaki sığınakta dinlendikten sonra 07.40’ta aynı yoldan inişe başladık ve 08.50’de kamp alanına ulaştık.15.50’de kampı toplayıp yola çıktık.Telesiyeji kullanarak 16.45’te teleferik istasyonuna vardık.Teleferiğin aşırı kalabalık olması nedeniyle servis ile geri döndük.

Rojda, Hüseyin ve Yiğit Küçük Zirvede.


Faaliyet Boyunca Çıkılan Rotalar:

Latif Osman Çıkıgil (M3):

Ekip: Serkan MAZLUM, Fatih YAKUŞ, Yunus Emre ÖZCAN

Kullanılan Malzemeler: Çift Buz kazması, krampon, kask, kemer, 60 metre ikiz ip, kar çubuğu, perlon, stopper set, 3-4 sikke, kar-buz emniyet aletleri

  Rota sert karda yürüyüşle başlayıp sağa doğru yan geçerek ilk istasyona ulaşmakla başlamaktadır.İlk istasyona ulaştıktan sonra kısmen toz karla kaplı olan ilk kaya etabını geçtik.Biraz daha sağa doğru geçtikten sonra ikinci istasyonu kurduk.Rotanın 2. kaya etabı ve aynı zamanda kilit etabı olan bölümü de geçip 60 derece eğimde yükselip rasat düzlüğüne ulaşmış olduk.


Diyagonel (II) :

Ekip: İsmail Burak AYDIN, Mizgin BORAL

Kullanılan Malzemeler: Çift Buz kazması, krampon, kask

Mizgin ve Burak ip açmadan diyagonel rotasını yaklaşık 30 dakikada tamamladı. Kar durumu oldukça sertken yer yer buzul oluşmuştu.

Darbeci General (II , M2) :

Ekip: Serkan MAZLUM, Yunus Emre ÖZCAN

Kullanılan Malzemeler: Çift Buz kazması, krampon, kask

Aynı gün içerisinde Serkan ve Yunus ip açmadan girdikleri rotayı 40 dakikada tamamlamıştır.