Gündoğdu’ya Ulaşım

Gündoğdu Köyü bağlı olduğu Osmangazi ilçe merkezine 16 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bursa terminaline ulaştıktan sonra  92 numaralı otobüs ile terminalden Acemlere gelip, BURULAŞ B/29 numaralı otobüs ile Acemler istasyonundan Gündoğdu’ya gidebilirsiniz.

Mudanya iskelesinden ulaşım için 1M numaralı otobüs ile Emek istasyonuna gidip buradan metro ile Acemler istasyonuna geçilir. Acemler durağından yaklaşık 2 dakika yürüyerek BUSKİ durağına gidilir. Bu duraktan geçen B/29 numaralı otobüs ile Gündoğdu’ya ulaşabilirsiniz.

Narlıdere’ye Ulaşım

Bursa terminaline geldikten sonra terminal peron 2 durağından 91 ya da 91/G numaralı otobüslerden biriyle Arabayatağı istasyonuna ulaşabilir, buradan sürekli geçen dolmuşlar ile aktarma yaparak Narlıdere’ye ulaşabilirsiniz. Terminal ile Arabayatağı arası yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Şehir içinden metro ile Arabayatağı’na gidebilir ve dolmuşlar ile köye ulaşabilirsiniz.

Feribot ile geldiyseniz Güzelyalı iskelesinden her 15-20 dakikada bir kalkan 1/GY numaralı otobüse binerek emek istasyonuna gidebilir, buradan metro ile aktarma yapabilirsiniz.

 

Uludağ’a Ulaşım

İSTANBUL-TELEFERİK-ULUDAĞ

İDO’nun seferleriyle Güzelyalı’ya geldiyseniz otobüs durağından F/1 numaralı otobüsle Heykel semtine gelerek, buradan kalkan dolmuşlarla Bursa Teleferik Teferrüç Tesislerine gidebilirsiniz.

BUDO’nun seferleriyle Mudanya’ya geldiyseniz, Mudanya’dan F/3 numaralı Mudanya-Teleferik hatlı otobüs ile teleferik tesisine aktarmasız ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile geldiyseniz terminalde indikten sonra 96 numaralı halk otobüsüyle Tophane semtine, oradan da özel taksi ya da dolmuşlarla dağa ulaşabilirsiniz. Ya da direkt 94 numaralı otobüse binerek aktarmasız olarak teleferiğe ulaşabilirsiniz.

Teleferikle Sarı Alana ulaşım 20 dakika sürmektedir ve Sarı Alan Bölgesi Uludağ Oteller Bölgesine 4 km uzaklıktadır.

Teleferikle Sarı Alana geldikten sonra buradan sürekli kalkan dolmuşlar ile Uludağ Oteller Bölgesine ulaşabilirsiniz.

Bursa Uludağ arası mesafe yaklaşık 40 km kadardır ve ulaşım süresi 50 dakikadır.Uludağ Milli Parkı giriş kapısından oteller bölgesine ulaşım 10 kmlik asfalt yol ile sağlanır.

Gelemiç’e Ulaşım

Gelemiç köyü Bursa’nın Keles ilçesine bağlı bir köydür. Köyün ilçeye uzaklığı 10 kmdir.

Terminalden kalkan 92 numaralı otobüs ile Dikkaldırım’daki Eski Batı Garajına gidip buradan kalkan Keles minibüslerine binerek Keles’ e ulaştıktan sonra Gelemiç’e ulaşmak için köye giden servisleri kullanabilirsiniz.Ulaşım planınızı yaparken Gelemiç’ e giden servislerin saat 15.00’a kadar hizmet verdiğini göz önünde bulundurunuz.

Mudanya’dan kalkan F/3 numaralı otobüs ile Acemler’e gidip 38/B numaralı otobüse binerek Dikkaldırım’a ulaşabilirsiniz. Burada Eski Batı Garajında kalkan Keles minibüslerini kullanarak Keles’e ulaştıktan sonra Gelemiç servislerine binebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir