Uludağ Kamp Alanları

Sarıalan, Çobankaya  , Volfram , Çobankaya karşısı softa boğan ,Kirazlıyayla ,Karabelen , Rasatdüzü kampı , Boğazova deresi kampı , kilimli göl ( göller bölgesi)

Sarıalana Ulaşım: Teleferikle ulaşımda ara istasyon konumundadır. Rakım 1635 m. 300 çadırlık kamp alanı bulunur. 12 adet de kır evi mevc1111uttur.

 

 

Çobankaya  Kamp Alanı:

2222

 

 

 

Uludağ göller bölgesine gidebilmek için Bursa’ dan karayolu ile 32 kilometre sonra Oteller bölgesine ulaşılır. Bu parkurda yapılacak faaliyet için Teleferik’ de kullanılabilir ancak oteller bölgesine ulaşımda güçlük çekilebilir. Sarı alan teleferik istasyonu önünden oteller bölgesine minibüsler kalkar. Sarı alan’ dan oteller bölgesine yürüyerek de gidebilirsiniz. Bunun içinde Sarı alan sapağına çıkarak oteller bölgesine olan 7 kilometrelik yolu, ya da et-mangal lokantaları arasından geçip Mandra boğazı-Sarı çayır istikametinden patikayı takiple Kız pınarı-oteller mevkiine ulaşabilirsiniz.

Volframa ulaşım: 2. Oteller bölgesinden telesiyej direkleri takip edilerek çıkılır son noktadan sağ tarafa doğru 200 -250 metre yürüdükten sonra kamp alanına ulaşılır.

Rasat düzü : Kapıdan çıktıktan sonra(küçük zirveden sonraki ) ki karşımıza çıkan alandır

 Uludağ Su Kaynakları

 Kilimli Gölün iki tarafında da içilebilir su kaynağı vardır(2330 m) aynalı göl ( 2310) yakınında su kaynağı bulunur.

 Göllere Nasıl Gidilir ?

Volfram madeni üzerinden dik bir yokuşla uludağ platosuna varırsınız .Otellerden baktığınızda keşişin evi nin sol tarafında dik bir uçurum görürsünüz arkasının dümdüz bir plato olduğu anlaşılmaz .Bu düzlükten rasat tepelerine ardından sağa giden bir yolla büyük zirveye varılır . Onun alt tarafında da göller bulunur .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir