14. Ata'ya Bağlılık Uludağ Tırmanış Festivali

Bu yıl 15-16-17 Mart tarihlerinde 14.sü düzenlenecek olan Ata’ya Bağlılık Uludağ Tırmanış Festivali'nde önceki yıllardan farklı olarak kamp alanı Çanak Bölgesi’ne taşınmış olup Keşiştepe’de bulunan rotalarda tırmanmak isteyen ve gerekli teknik malzemeye sahip olan katılımcılar kendi sorumluluklarını aldıkları takdirde diledikleri gibi tırmanabilecek ve 17 Mart Pazar günü Büyük Zirve yürüyüşüne de katılabileceklerdir.

  Faaliyete katılacak sporcuların kış temel ve ileri kış eğitimlerini (kazma, krampon kullanımı ve düşüş) tamamlamış olmalarını ve tırmanış için gerekli olan ekipmanlarını da (krampon, kazma, kamp malzemeleri, kış koşullarına uygun ekipman) sağlamalarını bekliyoruz.

15 Mart Cuma

  Katılımcılar saat 12.00’den sonra eşyalarını spor salonuna bırakabilir ve spor salonundaki lider tırmanış duvarını kullanabilirler. Saat 19.00’da üniversitemizde akşam yemeği yenilecek, ardından yapılacak olan söyleşi ve fotoğraf sergisi için Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde toplanılacaktır. Söyleşinin Youtube’da canlı yayını yapılacaktır. Söyleşiden sonra 23.15’te dileyenler spor salonuna dönüp topluluğumuz tarafından sağlanan kumanyalardan alabilirler ve gece spor salonunda konaklayabilirler.

16 Mart Cumartesi

  Sabah 07.00’de araçlarla spor salonundan Uludağ'a hareket edilecektir. Ayrıca festivalimize cumartesi sabahı katılacak olanlar da saat 07.00’den önce Bursa Terminali’ne gelmiş olurlar ise topluluğumuz tarafından temin edilen araçlarla dağa ulaşımlarını sağlayabilirler ve bizi bilgilendiren katılımcılar dilerlerse, kumanyalarını toplanacak olduğumuz Monte Baia Oteli’nin önündeki araçlardan alabilirler.

  Katılımcılar istekleri doğrultusunda kamp alanına ulaşımlarını belirli bir ücret karşılığında telesiyejle de sağlayabilirler.

17 Mart Pazar

  Pazar sabahı erken saatte Büyük Zirve Yürüyüşü yapılacak olup, belirtilen eğitimleri tamamlamış olan ve gerekli ekipmanları bulunan sporcular yürüyüşe katılabilirler.

  Büyük Zirve'den dönen veya tırmanışlarını erken saatte bitiren katılımcılar saat 15.00’de Monte Baia Oteli’nin önünden hareket edecek olan araçları kullanarak üniversitemizin spor salonuna geri dönebilirler. Bunun dışında tırmanışa devam edenler ve gün içerisinde dönmek isteyen katılımcılar saat 18.00’de yine Monte Baia Oteli’nin önünden hareket edecek araçlarla ya da kendi imkanlarıyla da dönebilirler.

  Dönüş yapmayı düşünmeyen katılımcılar ise Uludağ'ın prosedürü gereğince jandarmaya bilgi verdikleri takdirde kampta kalmaya, tırmanmaya devam edebileceklerdir.

  Saat 19.30’da üniversitemizde akşam yemeği düzenlenecek, ardından festivalimizin gelişimi, sürekliliği ve katılımcı görüşlerinin değerlendirilmesi adına kısa bir anket yapılacaktır. 21.00’de spor salonundan terminale servis kalkacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=_84ePPeSG6E&gt

İletişim :

Tuğba Gergin: 0507 915 72 19 (Topluluk Başkanı)

Müge Çelik: 0534 622 19 61

Ceren Mutlu: 0538 438 14 08

 

 

 

 

Photo Gallery

Announcement image Announcement image

Announcement right side image